Дитяча наркоманія: як не допустити трагедії

Всі ми впевнені, що героїн і наркомани ... - це десь далеко і не має відношення до наших доглянутих дітей. Але реальність говорить про інше ...

Реальність така ...

За різними джерелами у нас в країні від 3,5 до 4 млн. наркоманів. 3 млн вживають героїн. З них 2 млн. - підлітки до 19 років. Ринок збуту - це наші діти. І розповсюджувачі наркотиків - не заокеанські темні мафіозі, а підлітки, які працюють за дозу або за плату, отриману від перепродажу наркотиків однокласникам та друзям.

Світовий досвід переконує, що немає ніякої надії припинити розповсюдження наркотиків поліцейськими заходами. Поки є попит, наркоринок буде його задовольняти. І зовсім не важливо, наскільки суворе покарання передбачає за це закон. У тих країнах, де за контрабанду наркотиків чекає смертна кара, їх все одно роблять і все одно продають, тому що на кон поставлені величезні гроші. Так що єдина можливість захистити дитину - виховати її так, щоб у неї не було потреби вдаватися до ерзац- щастя, щоб реальне життя робило його щасливим.

Від ейфорії до ломки

Ми всі хочемо, щоб радісних хвилин у нас було якомога більше. Уміння створювати собі гарний настрій, веселитися, справлятися з труднощами, вірити в майбутнє не дозволяє нам впадати в зневіру при зіткненні з життєвими труднощами. Наркотики ж дозволяють одержувати позитивні емоції, не вдаючись до внутрішньої роботи. З ними не потрібно ніяких зусиль, щоб відчути себе щасливим: не треба виховувати себе, не треба крок за кроком долати труднощі, рости і дорослішати.

«Закидаючи» себе в царство ерзац-щастя, підліток хоче отримати все більше і більше задоволення - адже хорошого не буває занадто багато. Але в якийсь момент психіка втомлюється від екстремальних навантажень, які їй доводиться витримувати, коли людина відчуває наркотичну ейфорію. Змінюється «точка відліку», від якої людина починає рухатися в солодкі обійми наркотику.

Життя без наркотику тепер не протікає вже в хорошому або хоча б спокійному настрої, а супроводжується пригніченістю і депресією - організм мстить за скоєне над ним насильство.

Наркомани кажуть:

- Спочатку шукаєш наркотик, щоб було добре, а потім - щоб не було так погано. На цьому етапі крім психологічних чинників починають працювати і біологічні. Хімічні речовини наркотика певним чином вбудовуються в обмін речовин людини, і, якщо їх бракує, людина починає відчувати фізичні страждання. Виникає ломка. Ось як її описують самі наркомани:

- Біль нелюдський ... Ніби всередину забралася зграя садистів, одні кістки сплющують, інші суглоби вивертають, треті цвяхи забивають всюди ...

- Кишки розриваються на частини, і ти натурально божеволієш ... Якби з ломки починали, не було б жодного наркомана.

У ролі ангела-хранителя Психологи вважають, що правдива і повна інформація про наслідки вживання наркотиків і уміння протистояти спокусі можуть стати своєрідним щепленням для дитини - потужний захист від небезпеки. І зробити таке щеплення повинні батьки. Створити приємну атмосферу в сім'ї. Якщо дитині з батьками погано, вона, як істота, яка не може знаходитися поза групою, почне шукати, до кого б йому емоційно «прикріпитися». Швидше за все, це буде підлітковий компанія. А так як наркоманія серед підлітків зараз сильно поширена, ймовірність того, що компанія буде заражена наркотичним «вірусом», досить велика.

Потрапивши в таку групу, підліток буде слідувати її нормам: одягатися, як одягаються в цій групі, говорити на її жаргоні, і він буде емоційно готовий приймати наркотики, якщо їх приймають хлопці у групі. Це називається соціальною залежністю від наркотиків. Тому завдання батьків, поки дитина ще маленька, - ретельно відбирати їй друзів, запрошувати їх до дому, спілкуватися з ними ... Тільки тоді у вас буде можливість хоч якось впливати на компанію, коли друзі дитини підростуть.

Підтримувати з дитиною емоційний контакт: вникати в його інтереси, співпереживати його захопленням, показувати йому свою любов. Як легко відмахнутися від маленького: «Потім підемо в зоопарк, не бачиш, я втомилася ..», «Зараз не можу тебе слухати, я зайнята» ... А адже діти так люблять що-небудь робити разом з батьками. І час, проведений з ними, - кращий спосіб досягти духовної близькості. Між іншим, самі юні наркомани серед причин, які їх підштовхнули до вживання наркотиків, частіше за все називають несприятливий клімат в сім'ї.

Виховувати у нього життєлюбство. Не треба, щоб дитина щодня від нас чула, яке важке життя, скільки навколо поганих людей, які жахливі дороги, яка погана погода ... Чи не краще говорити про те, як добре бути здоровим, скільки цікавих занять і чудових місць є на світі і яке щасливе майбутнє чекає на вашу дитини? Адже якщо ми самі не віримо, що життя прекрасне і дивовижне, що ж ми можемо протиставити наркокультурі, яка стверджує, що без наркотиків в цьому житті і радіти нічому?

Вчити самоповаги. Схильність до вживання алкоголю і наркотиків безпосередньо пов'язана з тим, наскільки людина себе поважає. Психологи стверджують, що діти, які мають високий рівень самоповаги, частіше відповідають «ні», коли їм пропонують спробувати спиртне або наркотики.

Сформувати самоповагу в дитини можна, якщо часто хвалити її навіть за незначні успіхи, якщо допомагати йому ставити перед собою реальні цілі, якщо залучати його до спільної з вами роботи, щоб він відчував себе частиною команди і отримував задоволення від виконаних обов'язків.

Допомогти сформувати власне ставлення до наркотиків. У 12-14 років діти знають про наркотики багато, вони говорять про них один з одним. Дайте дитині зрозуміти, що з вами теж можна про це говорити. Якщо ви уникаєте цієї теми, дитина буде шукати інформацію у інших людей, в тому числі й у тих, хто вживає або продає наркотики.

Тільки спочатку підготуйтеся до розмови, щоб не виявилося, що дитина знає про психоактивні речовини більше, ніж ви. Приводом для розмови може послужити фільм, стаття, конкретна життєва історія. При розмові не читайте лекцій, не налягайте на шкідливість наркотиків для здоров'я. Цироз печінки, гепатит В, СНІД - все це для дитини порожні слова, здоров'я для більшості молодих людей - річ безумовна і само собою зрозуміла, тому ніякої цінності в їх очах вона не має. А зіграйте на тому, що закладено в самій природі підлітка, - прагненні до незалежності. Поясніть йому, що, як тільки наблизиться до наркотиків, він втратить всяку самостійність. Він перетвориться на заручника або на товар. На ньому будуть заробляти великі гроші - тисячі відсотків прибутку. А він, як дурень, розплатиться своїм життям.

Навчити, як себе вести, коли наркоман з'являється серед знайомих. Будь-який підліток може опинитися в ситуації, коли наркотики почав вживати хтось з його друзів або знайомих. В цьому випадку дуже важливо відразу повести себе правильно. Не викликати на роль рятівника: не сподіватися, що можна самому вилікувати одного. Наркомана повинні лікувати лікарі. Єдине, що підліток може зробити, - це пояснити своєму другові, що, якщо він не припинить приймати наркотики, ваша дитина змушена буде з ним розлучитися. Вселити підліткові, що своїм відходом він може підштовхнути «занепалого» до лікування, в той час як, залишаючись поруч, буде виступати в ролі спільника.

Не можна покривати наркомана перед його родичами. Навпаки, треба постаратися переконати його «розкритися» перед батьками, батьки йому допоможуть. Ніколи не можна давати наркоману грошей, влаштовувати йому ночівлі.

... До речі

Статистика свідчить, що куріння марихуани - всього лише перший крок до вживання інших, сильніших наркотиків. 60% з числа тих, хто спробував марихуану, надалі перейшли на героїн. І навпаки, тільки 1 з 98 осіб, які не пробували марихуану, зважився на вживання героїну.

Кiлькiсть переглядiв: 130

Коментарi

  • BernardPes

    2017-01-19 02:37:02

    Я уже посмотрел этот фильм на нормальном сайте, просто супер, не зря его так долго ждал! Кто ещё не видел, смотрим здесь, ребята - HD17.RU...