Як уберегтись від грипу ?












На думку українських медиків активізація епідемічного процесу грипу та гострих респіраторних інфекцій ( ГРІ ) припадає на осінньо–зимову пору. Інфекція, як правило, передається повітряно–крапельним шляхом. Проте існує ймовірність передачі її через побутові предмети.

Що треба робити, щоб не захворіти:

· обов’язково мити руки з милом, не торкатися до обличчя брудними руками;

· щогодинно провітрювати приміщення;

· для зволоження повітря (сухе повітря – головний ворог імунітету) та запобігання сухості слизової оболонки носа у кімнаті ставити миску з водою чи класти на батарею мокрий рушник;

· пити достатньо теплої рідини (1,5 – 2 л на день);

· частіше бувати на свіжому повітрі;

· тепло одягатися перед виходом на вулицю, бо застуда майже завжди починається після переохолодження. Особливо необхідно закутувати шию, тому що вона – головна мішень застуд;

· перед виходом на вулицю у період епідемії змащувати слизову оболонку носа кремом або будь-яким жиром. Оксолінова мазь вбиває в носі лише віруси грипу, але як механічна перешкода також може запобігти проникненню й будь-якого іншого вірусу;

· обов’язково снідати. Перетравлюючись, частина їжі перетворюється на тепло, це не дасть вам змерзнути. Краще за все для обігріву підходять каші, макаронні вироби та страви із картоплі. На відміну від солодких вуглеводів, що згорають швидко (10–20 хв.), ці гріють хоч і помірковано, але зате довго і вистачить часу, щоб доїхати на роботу без переохолодження;

· по дорозі на роботу та з неї триматись подалі від тих, хто чхає і кашляє, бо в той момент мільйони вірусів розлітаються на 2 – 6 метрів;

· до щоденного раціону обов’язково включати овочі та фрукти з великим вмістом вітамінів;

· народна медицина радить щоденно вживати ще цибулю та часник ;

· щоб не заразитись або не заразити інших, коли ви захворіли, користуйтесь марлевою пов’язкою.

Запам’ятайте!

Якщо ви погано себе почуваєте, – не зволікайте, зверніться до лікаря!

Грип є складним вірусним захворюванням, вірус якого дуже мінливий.

Якщо ви все ж таки захворіли, почуваєте себе погано, піднімається температура, з’явились симптоми грипу та ГРВІ - не треба виходити з дому, щоб не розносити інфекції та не заражати один одного. Як і при кожному захворюванні, необхідно негайно звернутись до лікаря.

Дотримуйтесь обов`язкових принципів лікування:

1. Один з основних - дотримання ліжкового режиму. Переїзди в громадському транспорті, додаткові переохолодження можуть стати останньою краплею й призвести до тяжких ускладнень.

2. Багато вживати рідини. По-перше, вода розчиняє вірусні токсини й змушує видільну систему скоріше виводити їх з організму. По-друге, деякі напої (чай з лимоном, журавлиний морс, настої смородини, малини, калини) сприяють потогінному ефекту й зниженню підвищеної температури. Питво повинно бути теплим (але не гарячим!). Також треба пити багато теплої негазованої води, взагалі - не менш 2 - 2,5 л на день.

3. Прийом жарознижуючих засобів. Температуру тіла у дорослих до 38,50С, а у дітей до 380С збивати не бажано, тому що організм бореться - виробляє власні противірусні антитіла. Якщо температура тіла піднялась вище, слід прийняти міри для її зниження - будь-який жарознижуючий засіб (окрім аспірину - він розріджує кров, подразнює слизову оболонку шлунку!). Також, можна використовувати обтирання оцтом та компреси (розчин оцту, води та горілки в співвідношенні 1:1:1).

4. Імуностимулятори. У перші години захворювання можна закапувати у ніс людський лейкоцитарний інтерферон (стимулює виробітку противірусних антитіл) по 3-4 краплі 4-6 разів на день. Але він протипоказаний при вагітності та дітям до 6 місяців. Тому, обов`язково порадьтесь з лікарем і він призначить відповідне лікування.

5. Протиалергічні засоби. Якщо у людини коли-небудь були алергічні реакції, то грип протікає з ускладненнями і значно важче, чим у тих, хто не має в анамнезі алергічних проявів. Тому, потрібно вживати антигістамінні препарати, особливо алергикам.

Для того, щоб не заподіяти собі шкоди під час лікування ГРВІ та грипу, пам`ятайте:

v Антибіотики при грипі та ГРВІ не використовують, тому що вони впливають на бактерії, а не на віруси. Їх призначають тільки при виникненні ускладнень.

v Добова норма аскорбінової кислоти (вітаміну С) не повинна перевищувати 60-70 мг. Передозування може призвести до алергічних реакцій, проблем з печінкою та кров`ю. Значно корисніше вживати свіжі соки, квашену капусту, болгарський перець.

v В перші дні хвороби ефективну дію надають противірусні препарати. Але їх безконтрольний прийом може нашкодити організму.

v Розчинні шипучі порошки (зі смаком малини, яблука, меду, лимону та ін.) підходять для надання допомоги в екстрених (ситуаційних) випадках, але лікуватися ними не можна - усуваючи симптоми ГРВІ та грипу, ці препарати позбавляють організм можливості боротися з вірусами своїми силами, не кажучи про побічні прояви дії препаратів.

v Не захоплюйтесь судинозвужуючими краплями для носу. Вони пересушують слизову оболонку носу, знижують захисні функції, можуть призвести до атрофії слизової оболонки.

v Під час хвороби не вдягайтесь дуже тепло – не порушуйте теплообмін. Будь-які процедури, пов`язані з підігрівом тіла (гірчичники, гарячі ножні ванни, інгаляції, тощо), можна проводити, коли пройде пік захворювання й спаде жар, тобто на 3-5-й день хвороби.

Бережіть своє здоров`я, прислухайтесь до порад лікарів, виконуйте їх рекомендації. Тому що здоров’я – це головне.

Образ жизни

-Баня. Вирус гриппа может сохраняться в организме в течение 5-6 недель после того, как исчезли симптомы. По словам профессора Рона Эклс, специалиста из США в области простуды и гриппа, тепло бани способно убить остаточные вирусы гриппа.

-Поместите чашу с водой возле батареи: вода будет увлажнять воздух, что поможет вам легче дышать. Это особенно полезно для тех, у кого возникли осложнения после гриппа (вторичные инфекции), такие как синусит.

-Больше гуляйте. Для восстановления и укрепления иммунитета организму необходим свежий воздух и умеренные физические загрузки. Начинать гулять можно уже на 3-4 день после того, как спадет температура. Одевайтесь тепло, чтобы не перемерзнуть. Однако старайтесь и не перегреваться, чтобы не вспотеть на холодном ветру.

-Полноценный сон является жизненно важным условием для скорейшего восстановления. Постарайтесь добавить около часа к вашему обычному режиму сна, по крайней мере на 2 недели. Также старайтесь придерживаться постельного режима в первые дни после выздоровления.

-Начинайте делать зарядку. Начните с самих легких упражнений, особенноесли у вас был грипп в тяжелой форме.

-Чаще мойте руки, особенно сразу после того, как переболели гриппом. Правильное мытье рук имеет важное значение в предотвращении распространения гриппа. Промывайте руки водой с мылом и теплой водой, особенно после кашля или чихания. Если мыло и вода не доступны, используйте дезинфицирующее средство для рук на спиртовой основе.

Питание

-Много пейте. Это позволит организму как можно быстрее вывести оставшиеся вирусы. Пейте много чая с лимоном (лучше зеленого), минеральную негазированную воду, фруктовые морсы (клюква, брусника, калина, малина).

-Киви является даже лучшим источником витамина С, чем в апельсины. Они также содержат фолиевую кислоту, необходимую для образования красных кровяных телец.

-Йогурт: лактобактерии, содержащиеся в йогурте, повышают иммунитет.

-Чеснок содержит натуральные антибактериальные и противовирусные компоненты, которые помогают предотвратить вторичные инфекции. Для достижения наилучших результатов добавляйте зубчик свежего чеснока в пищу ежедневно.

-Напиток с медом и лимоном. Мед обладает антибактериальными и седативным свойствами. В стакане горячей воды разведите чайную ложку меда и лимонный сок. Это настоящая витаминная бомба

-Имбирь помогает стимулировать кровообращение и способствует потливости, благодаря чему уничтожаются токсины. Он также ускоряет выздоровление

/Files/images/71539_449135491808654_388968279_n.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 271

Коментарi