Хочете підтягнути англійську і дізнатися більше про британську культуру? Зовсім скоро на платформі "FutureLearn" розпочнеться наш безкоштовний онлайн-курс "Exploring English: Language and Culture". Курс складатиметься із коротких відео, що розповідатимуть вам про різні аспекти британської культури - літературу, мову, економіку, тощо. Великий плюс його в тому, що ви зможете почути англійську мову в контексті живого спілкування і вдосконалити свої вміння аудіювання. Крім того, ви прослухаєте пояснення важливих мовних нюансів від нашого викладача, які стануться вам в нагоді як в розмовній мові, так і в письмі.
Такий курс також стане дуже корисним у класній кімнаті, він допоможе учням як практикувати англійську, так і залучить їх до дискусій щодо актуальних аспектів британського життя.
Курс розпочинається 22 лютого і триватиме 6 тижнів, реєструйтеся вже зараз!https://www.futurelearn.com/courses/explore-english-l..

UkraineGlobalScholars: Як безкоштовно здобути освіту у США

Про те, як талановитим українським школярам вступити на безкоштовне навчання до найкращих університетів США розповідає головний координатор некомерційної програмиUkraineGlobalScholars Юлія Сичікова.

Юлія, безкоштовне навчання в найкращих університетах США здається чимось нереальним. Поясніть, будь ласка, як таке може бути?

У нас в Україні існує упередження, що тільки багаті люди можуть навчатися за кордоном. Люди звикли думати, що якщо ти не син заможного чиновника або підприємця ти не можеш вчитися в Гарварді. Насправді це не так.

Кращі університети Сполучених Штатів, особливо ті, які входять в елітний клуб Ліги Плюща виділяють чималу фінансову допомогу іноземним студентам. Коли абітурієнт з України подає документи в один з університетів Ліги Плюща, він додає свою фінансову інформацію, де вказані доходи його сім'ї, і університет на підставі всіх поданих документів вирішує, чи гідний цей кандидат фінансової допомоги.

А оскільки наша програма вибирає кращих з кращих, наші студенти завжди примудрялися отримувати повний фінансовий пакет допомоги від університету. Таким чином, університет сплачує за навчання, проживання, харчування, підручники і навіть можливо квитки додому один раз на рік протягом 4 років навчання в Сполучених Штатах.

Серед вишів, в які ми допомагаємо поступити на безкоштовне навчання, особливе місце посідають 8 елітних вищих навчальних закладів з Ліги Плюща тому, що вони надають найбільше фінансової допомоги. Ці виші дуже великі, володіють величезними фінансовими можливостями та надають фінансову допомогу великій кількості студентів.

Але учасники нашої програми успішно поступали не тільки до Ліги Плюща: при вступі ми надаємо нашим абітурієнтам список з 50 кращих університетів США. Але якщо, наприклад, Гарвард або Університет Пенсільванії виділяє по декілька стипендій українцям на рік, то менш відомі університети надають всього одну-дві стипендії на всіх інтернаціональних студентів.

Пакет фінансової допомоги іноземним студентам також дають так-звані Boarding Schools або Prep Schools.

Тобто програма Ukraine Global Scholars допомагає вступати не тільки в університети, а й на підготовчі програми в американські школи? Розкажіть, будь ласка, на кого розрахована програма?

Програма Ukraine Global Scholars розрахована на дві категорії школярів України. Перша категорія - це школярі 8-9 класів. За допомогою нашої програми вони можуть вступати до Boarding Schools, Prep Schools - американських приватних шкіл-пансіонів у яких дуже інтенсивна програма, яка допомагає випускникам вступити до університету.

Друга категорія - це школярі 10-11 класів, які планують вступати до університетів. Таким чином, наша програма охоплює школярів 8-11 класів.

Ми шукаємо зірочок в Україні, які зможуть поступити з нашою допомогою на безкоштовне навчання в найкращі виші США.

Які вимоги ви маєте до кандидатів?

Кандидати повинні володіти певними якостями і заслугами. Ми відбираємо школярів, у яких відмінний середній бал, у яких крім навчання є інтерес до певної галузі, а також ряд інших захоплень і хобі. Вони можуть відмінно малювати, співати, допомагати іншим, це можуть бути президенти шкіл - молоді люди, що володіють лідерськими якостями і т.д.

І крім того, що кандидати повинні бути відмінниками, вони повинні бути кращими в Україні, наприклад, вони можуть бути переможцями регіональних, обласних, всеукраїнських олімпіад, МАН, різноманітних конкурсів і т.д.

Найголовніший критерій відбору - це здатність людини вступити до престижного вишу і все що з цим пов'язано. Ми повинні бути впевнені, що ті якості, якими абітурієнт сьогодні володіє плюс семінари та підготовка на нашій програмі дадуть йому можливість поступити до одного з кращих університетів США. Слід сказати, що часто претенденти поступають не з першого разу, а й з другого і навіть з третього.

Ми дивимось на рівень англійської: якщо у кандидата погана англійська він не може успішно скласти американські тести і подавати свій аплікаційний пакет в престижні виші. Якщо рівень англійської не дуже хороший, але інші заслуги учня надихають, і якщо така людина готова тяжко працювати, щоб підтягти свій рівень англійської ми можемо прийняти цю людину в програму. Адже головне для нас - потенціал учнів, а добре знання англійської саме по собі не є запорукою професійного успіху.

Друга вимога - це працьовитість і амбітність. Наші успішні кандидати точно знають, чого вони хочуть - вони готові вступати на навчання до Сполучених Штатів, вони готові пройти цей складний шлях, вони будуть вчитися і робити все можливе, щоб поступити.

Третє - це різнобічний розвиток людини. У виші США важко поступити, якщо ти просто заучуєш весь матеріал і все що тобі цікаво - це отримати гарну оцінку. Університети США приймають людей дуже різнобічних. Крім навчання у тебе повинен бути свій набір хобі, інтересів до навколишнього світу, лідерські якості. Ми повинні бачити, що людина для свого віку зріла.

Зрілість - четвертий і дуже важливий критерій. Бо якщо людина незріла вона не розуміє рівня відповідальності, і їй буде важко жити одній в Штатах і успішно навчатися в університеті.

Як саме ви допомагаєте українським абітурієнтам?

Зараз ми проводимо відбір учнів з України, який триває до 15 червня - це перший етап нашої програми. Всі бажаючі можуть подати весь пакет документів, перелік яких вони можуть знайти на нашому сайті.

Після цього ми проводимо тести та інтерв'ю з кандидатами, після яких здійснюємо фінальний відбір. В результаті ми відбираємо 5-10 найталановитіших українських школярів (до кінця червня).

У серпні ми починаємо інтенсивну програму підготовки відібраних учасників для вступу в найкращі виші США - це другий етап нашої програми.

Протягом двох-трьох тижнів ми проводимо з нашими учасниками практично весь час і навчаємо їх тому, як правильно подавати документи, як писати американський твір, як подавати фінансові документи, як готуватися до SAT, TOEFL і т.д.

За 2-3 тижні ми вкладаємо в голову учасника ту інформацію, яку американські абітурієнти отримували впродовж усього життя.

Після цього у вересні-жовтні абітурієнти починають самостійну підготовку до вступу у виші (третій етап), подають документи і якщо у них є додаткові питання, вони можуть звернутися до нас або до студентів нашої мережі, які вже пройшли через цей процес у Сполучених Штатах.

Процес вступу на нашу програму є складним і висококонкурентним - ми вибираємо кращих з кращих, тому що саме таких кандидатів приймають на навчання кращі університети США.

Процес вступу до університетів і шкіл США, як правило, досить тривалий. Абітурієнтам зазвичай потрібно 3-4 місяці, щоб зібрати всі документи, підготувати і відправити. Щороку документи відправляються до грудня-січня, університети їх розглядають і приймають рішення до березня-квітня 2016 року. Тоді абітурієнти вже знають, чи зараховані вони і починають готуватися до навчання, яке розпочнеться восени 2016 року.

Як правило, абітурієнт вступає у декілька вишів (5-10) залежно від його бажання, і один з цих вишів надає такому учневі повну фінансову допомогу.

Чи потрібно щось платити за участь у вашій програмі?

Участь у нашій програмі однозначно безкоштовна. Крім того, що ми надаємо абітурієнтам ресурси для вступу, ми ще й оплачуємо учням тести, які вони повинні здавати при вступі до університетів (TOEFL, SAT, SATII).

Ми, співзасновники UkraineGlobalScholars, самі є вихідцями з простих українських сімей, і тому хочемо безкорисливо допомогти таким же, як і ми. У нашому гуртку випускників кращих американських вишів є представники Запоріжжя, Полтави, Черкас, Одеси, Бердянська, Вінниці, інших міст - практично з усіх регіонів України.

Які цілі Ви переслідуєте, безкоштовно допомагаючи українським школярам?

Раніше в Україні існувала програма USA/USA (Ukrainian Student Association in the United States of America) і майже всі члени нашої команди співзасновників UkraineGlobalScholars пройшли через цю програму. Програма USA/USA вибирала найдостойніших учнів в Україні і допомагала їм вступати в західні університети, але в якийсь момент вона перестала існувати (2008-2009 роки).

Ми побачили, наскільки західна освіта змінила наше життя, і вирішили заповнити відсутність програми USA/USA своєю власною програмою під іншим ім'ям - UkraineGlobalScholars.

Я народилася в місті Бердянськ Запорізької області, поступила через програму USA/USA в Університет Пенсільванії в 2007 році. Працювала в Бостоні, а потім ще й в Україні останній рік-півтора, і в цьому році вирішила крім кар'єри зайнятися некомерційною діяльністю та підтримкою українських студентів.

Крім мене в нашій команді ще 4 людини, які складають кістяк програми - це Михайло Лемеш із Запоріжжя, який закінчив Deerfield Academy boarding school і Гарвард і зараз працює в McKinsey, Анна Левіна - закінчила St. Mark's boarding school, MIT і тепер отримує ступінь PhD в Гарварді, Влад Виходeць, який щойно вступив до Єля і Роман Євстігнєєв, який також є випускником Choate Rosemary Hall boarding school і Гарварду і який починає кар'єру банкіра в Нью-Йорку.

Всі ми виграли грант і отримали повну фінансову стипендію від університетів, в які поступали. А оскільки ми вже всі пройшли через цей процес, ми хочемо допомогти найталановитішим українцям, у яких є амбіції, бажання і потенціал вступити на безкоштовне навчання в кращі університети США.

Наша головна місія - це зруйнувати стереотипи і допомогти Україні в питанні підготовки високопрофесійних і компетентних кадрів. Коли людина вчиться в одному з кращих університетів світу, у неї змінюється світогляд, вона готова не тільки багато заробляти, але також і багато віддавати суспільству. А віддавати можна по різному: можна працювати на уряд, можна будувати бізнеси і давати людям роботу, можна розвивати науку в Україні або на глобальному рівні, можна займатися волонтерством. Наше завдання цього року - відібрати 5-10 найкращих учнів в Україні і допомогти їм вступити на безкоштовне навчання і тим самим допомогти їм стати світовими лідерами в тій сфері, яка їм цікава.

Наскільки українським студентам допомагають інші студенти найкращих американських вишів, в які вони поступають?

Крім нетворкінгу самої нашої програми серед вихідців з України існує ще й нетворкінг самих студентів та випускників кращих американських вишів. Зрозуміло, що виші Ліги Плюща привертають до себе найталановитіших студентів з усього світу (10-15% учнів в таких вишах є інтернаціональними студентами), у тому числі і з впливових сімей. І коли ти вчишся в цьому середовищі - ти знайомишся з величезною кількістю нових людей з різних культур, знаходиш хороших друзів, і ця дружба може тривати все життя. Спочатку ви допомагаєте одне одному в навчанні, потім у пошуку роботи, потім ви стаєте співзасновниками однієї компанії і разом ведете бізнес. І таких історій маса. Варто тільки поступити.

William Shakespeare

William Shakespeare is known across the world as the writer of plays such as Romeo and Juliet and Hamlet, and as one of the most famous British people ever. Sometimes known simply as ‘the Bard’, he lived over four hundred years ago – not bad for the son of a man who made a living from making gloves.

Part of the fascination is that despite being so well-known we don’t actually have much information about him; even his name is spelt differently each time it appears, ranging from ‘Shak-peare’ to ‘Shaksper’. Over the years people have argued long and hard about whether he wrote the plays, although these days he’s generally accepted as the author of about thirty eight plays, some of which were written in partnership with others. He also wrote lots of famous poetry.

Baptised on 26th April, 1564, his actual birthday isn’t known but conveniently England’s national day, St George’s day, is the 23rd of April so over the years this is when his birth has been celebrated. Whether or not this is true he certainly died on this same date in 1616, having made a successful career in London first as an actor with a group called the Lord Chamberlain’s Men and then as a writer.

In the UK Shakespeare is taught throughout school, making it easy to forget that lots of the plays are actually very funny; some parts are also incredibly rude which means they’re sometimes not covered in lessons. At the time they were written plays were enjoyed by rich and poor alike - it was like going to the cinema - and only later on did the theatre become more exclusive.

Some famous quotations from Shakespeare include now common phrases which he probably invented such as the ‘green-eyed monster’ (meaning jealousy) mentioned in The Merchant of Venice and the idea of being ‘eaten out of house and home’ for someone who’s got a greedy guest from Henry IV. There’s also some imaginative insults such as saying someone is ‘like a toad; ugly and venomous’ in As You Like It or ‘fat as butter’ in Henry IV. The most famous quote of them all is of course the much more serious ‘To be or not to be’ from Hamlet. Basically whether you want witty one liners or grim drama Shakespeare has something for everyone.

Today you can still visit the house where he was born in Stratford-Upon-Avon, as well as where his wife Anne Hathaway was born. In London you can watch plays staged at Shakespeare’s Globe which is a reconstruction of the theatre he worked for. Not only is the theatre partly open to the elements but you can get ‘groundling’ tickets and stand just in front of the stage like the poorest would have done in the 16th century.

William Shakespeare was a poet and a playwright, and is widely regarded as the greatest writer in the English language. He was born in Stratford-upon-Avon, in central England, in 1564 and he died in 1616. His surviving work consists of 38 plays, 154 sonnets (a special type of poem with 14 lines) and some other poems. He is best known for his plays, which have been translated into every major language and are performed more than those of any other playwright in the world.

When William Shakespeare was 18 years old he married Anne Hathaway, and they had three children. Shakespeare went to London to work as an actor and a writer. In 1599 the Globe Theatre was built in London and it was in this theatre, situated on the banks of the River Thames, that some of Shakespeare's plays were first performed. In 1613 the theatre was destroyed by a fire. However, a modern reconstruction of the theatre was built near the original site in 1997 so even today you can go to the Globe Theatre to see one of Shakespeare's plays.

Shakespeare’s work is still very popular today. But why do we like these old plays? Perhaps it is because they all contain fantastic stories. His characters suffer bloody battles, deaths by poison, huge family fights, problems between brothers and sisters, problems between parents and children ... The plays are also full of parties, weddings and funerals. They are quite simply action-packed.

Here is a selection of Shakespeare’s plays. Maybe you’ve seen some of them.

The Merchant of Venice

This play is about the idea that people usually get what they deserve in the end, good or bad. Antonio, a businessman, borrows money from Shylock, a money lender. If he doesn’t pay back this money in time, Shylock will cut off a piece of his body. Antonio loses all his business and must pay this terrible price … but is saved by love.

Hamlet

This play is about revenge and also about how difficult it is to take action sometimes, even when it is important. Hamlet’s father is murdered by another man, who then marries Hamlet’s mother. Everybody wants to see Hamlet dead. Hamlet must take revenge, but will he be able to? The famous quotation ‘To be or not to be, that is the question’ comes from this play.

As You Like It

This play is a comedy about romantic love. There is a battle between two evil brothers and two good brothers. People hide in a beautiful forest. They fall in love, women disguise themselves as men, and there are many jokes, songs and games.

Henry V

This is a history play about a famous English king, and a famous battle, Agincourt. We watch the preparations for the battle, the fighting and the results. There are questions in this play: why do men fight? What are wars? Are they glorious or terrible?

Which play would you like to see?

Кiлькiсть переглядiв: 297

Коментарi